Tur Bilgileri
14 - 23 Aralık
İstanbul Çıkışlı
TANZANYA ZANZİBAR TURU
Whatsappta Paylaş | Facebookta Paylaş 0312 433 13 00
Tur Programını Yazdır
14 Aralık 2020 - 23 Aralık 2020 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
3960 €
Dolu

Tur Arama

1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı

NGORONGORO- SERENGETI-ZANZIBAR TURU

1.GÜN

ISTANBUL - KILIMANJARO

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde, en geç 17.30'da Türk Havayolları Kontuarında olmanız gerekmektedir. Bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları tarifeli seferi ile Kilimanjaro uçuşu;  

20.25 - 05.50 +1 İstanbul - Kilimanjaro Uçuşu

2.GÜN

KILIMANJARO-NGORONGORO

Kilimanjaro’ya varışımızın ardından havaalanında bizi karşılayan araçlarımızla Ngorongoro için yola çıkıyoruz. Öğleden sonra Ngorongoro Otele varıyoruz, öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Günün geri kalan kısmını dinlenmek üzere misafirlerimize ayırıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme Ngorongoro otelde.

3.GÜN

NGORONGORO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek olan safari sürüşüne çıkıyoruz. Ngorongoro krateri, dünyanın sekizinci harikası olarak ve Afrika’nın en iyi bilinen yaban hayatı bölgesi olarak tanınmaktadır. Bu muhteşem ve ilginç yaban hayatı alanı: 1979 yılında, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine dahil edilerek koruma altına alınmıştır Öğle yemeğimizi piknik şeklinde aldıktan sonra safari sürüşüne devam ederek günü tamamlıyoruz. Sürüşümüz sırasında gergedandan çitaya kadar farklı hayvan türlerini görme fırsatı elde ediyoruz.

Dünyanın 8. harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Krateri’nde safari yapıyorsunuz

4.GÜN

NGORONGORO-SERENGETI

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Serengeti Milli Parkına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Serengeti 3 milyon civarı hayvanın doğal yaşamları içerisinde gözlenebildiği; 14,763 km2'lik Milli Park içerisinde, antilop sürüleri, Afrika geyiği, kaya antilobu, zebra, ceylan, aslan, impala, leopar, çita, sırtlan ve benzeri diğer büyük memeliler; gergedan, zürafa, fil ve suaygırı görme imkanı bulunmaktadır.Yolda piknik olarak alacağımız öğle yemeğinden sonra yolumuza devam ediyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme .

5.GÜN

SERENGETI

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan safari turuna çıkıyoruz. Serengeti Milli Parkı içerisinde; belgesellerin çekildiği, kitapların yazıldığı, vahşi yaşamın en doğal hali ile izlenebileceği alanlarda; tam gün safari gezisi yaparak Afrika'nın doğası ve vahşi yaşamını görüyoruz. Öğle yemeğimiz piknik şeklinde alıyoruz. Öğleden sonra Kilimanjaro için yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Serengeti Milli Parkı'nda;

Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2 ’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki etoburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.

“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nufüsü ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı çita, zebra, zürafa ve antilop türlerine de ev sahipliği yapar.

Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere de katılabilirsiniz.

Safari sırasında yanınıza almak isteyebilecekleriniz:

Safari sırasında hava sıcaklıkları düşük olacağından fermuarlı bir rüzgarlık / yağmurluk,

Hafif bir polar,

Yürüyüş botları / ayakkabıları,

İnce, uzun kollu gömlekler ve uzun pantolonlar (şort önerilmez),

Güneş gözlüğü ve şapka,

Güneş kremi, sinek / böcek kovucu sprey,

Fotoğraf makinasi, video kamera ve dürbün,

Yeterli sayıda şarj edilebilir pil ve hafıza kartı / film,

El feneri,

Bilgilendirici kitaplar

Cep telefonu şarj aleti

 

Bavul kısıtlamaları:

Kendi rahatınız için yanınıza tek bir parça bavul (tercihen soft-case) ve bir sırt çantası almanızı tavsiye ederiz. Seyahatinizde iç hat uçuşu bulunuyorsa, bu uçuşlar pervaneli uçaklarla yapıldığından kişi başı bagaj hakkı genellikle 15 kg ile sınırlıdır.

6.GÜN

KILIMANJARO-ZANZIBAR

Sabah alacağımız kahvaltının ardından Zanzibar uçuşumuz için Havalimanı'na gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Zanzibar’a varışımızın ardından otelimize transfer ediliyoruz.

Günün geri kalanını misafirlerimizin dinlenebilmesi ve Zanzibar'ın muhteşem denizinin tadını çıkarması için yalnız bırakıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN

ZANZİBAR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından günün geri kalanında Zanzibar’da deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmaları için yalnız bırakıyoruz.

Sırada ekstra olarak düzenlenecek şehir ve baharat turumuz var. Zanzibar ilk baharat üretimini 1800’lerde Umman Sultanı’nın zencefil üretimi emrini vermesiyle başlıyor. Yüzyılın ortalarında dünyanın en büyük baharat üreticisi haline gelmiş. Zanzibar Adası o günlerden itibaren Baharat Adası olarak anılmaya başlıyor. Burada baharatların aslında hiç bilmediğiniz halleriyle karşılaşıp, onların sofranıza gelmeden önce aslında nasıl bitkiler olduklarını yakından deneyimleyeceksiniz. Aynı zamanda bu baharatların özelliklerini, aslında hangi tür yemeklerle kullanmamız gerektiği konusunda baharatlara dair gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8.GÜN

ZANZİBAR

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından günün Beraber yapacağımız ekstra olarak düzenlenecek Swahili turumuza geldik. Zanzibar’da şehrin en önemli merkezi olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren bölge Stone Town; Swahili kültürünü yansıtan özgün yapıları ve dar sokaklarıyla geçmişten bugüne sultanların ve ileri gelenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bu kadar popüler bir bölge olmasının yanında, burada bir yanda Sultan Sarayı’nı görebiliyorken, diğer yanda köle pazarına rastlıyoruz. Şehrin kültürünü ortaya koyan sokaklarda gezinirken, Arap Kalesi, Katedral, Freddie Mercury’nin evi, şehir meydanı ve balık pazarı gibi şehrin dokusunu anlatan önemli noktaları görme fırsatı yakalıyabilirsiniz.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9.GÜN

ZANZIBAR-DARÜSSELAM

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından feri boat ile Darrüsselam seyahat başlıyoruz. Öğle yemeği Restoranda alınacak.

Tanzanya'nın en büyük şehri ve eski başkenti.

Darüsselam, Tanzanya'nın doğu kesiminde, Hint Okyanusu'nun batı kıyılarında kurulmuştur.

Darüsselam (Arapça: barış ülkesi demektir), eski adıyla Mzizima, Tanzanya'daki en büyük şehirdir. 6 milyon civarında tahmin edilen nüfusuyla aynı zamanda ülkenin en zengin şehri ve bulunduğu bölgede önemli bir ekonomik merkezdir.

10.GÜN

DARÜSSELAM-ISTANBUL

Sabah otelden erken çıkış yaparak İstanbul uçuşumuz için havalimanına transferimiz gerçekleştiriliyor.

03.00 - 11.00 Darüsselam- İstanbul uçuşu

 

 

14 Aralık 2020 - 23 Aralık 2020
3960 €
Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 3960 €
Double 3960 €
Triple 3960 €
0-2 Yaş 3960 €
3-6 Yaş 3960 €
7-12 Yaş 3960 €
Hareket Noktaları

Lütfen acentamızla görüşünüz.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.