Tur Bilgileri
18 - 23 Nisan
ANKARA KALKIŞLI
Ankara Çıkışlı
6 GÜN GAP TURU
2196.00 ₺
Whatsappta Paylaş | 0312 433 13 00
18 Nisan 2020 - 23 Nisan 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1647 ₺
24 Nisan 2020 - 29 Nisan 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1647 ₺
+7 Kişi
22 Mayıs 2020 - 27 Mayıs 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1596 ₺
+7 Kişi
19 Haziran 2020 - 24 Haziran 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1596 ₺
+7 Kişi
11 Eylül 2020 - 16 Eylül 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1650 ₺
+7 Kişi
18 Eylül 2020 - 23 Eylül 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1650 ₺
+7 Kişi
02 Ekim 2020 - 07 Ekim 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1650 ₺
+7 Kişi
16 Ekim 2020 - 21 Ekim 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1650 ₺
+7 Kişi
23 Ekim 2020 - 28 Ekim 2020 ANKARA KALKIŞLI 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1650 ₺
+7 Kişi

Tur Arama

1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı

OTOBÜS İLE 4 GECE 6 GÜN DOLU DOLU GAP 
 

1.GÜN: ANKARA- ADIYAMAN A HAREKET
 BULUŞMA YER VE SAATLERİ
23:30 Necatibey Caddesi Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önü Kızılay
23:40 Milli Kütüphane önü
23:45 Ufuk Hastane Önü -
23:50 100 Yıl Köprüsü altı
23:55 Konya Yolu AVM TAURUS önü
Misafirlerimiz ile buluşuştuk tan sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz.
 
2. GÜN: ADIYAMAN *KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, CENDERE KÖPRÜSÜ, ARSEMİA, KOMMAGENE KRALLIĞI
*Sabah Adıyaman’a vardığımızda kalacağımız 4 yıldızlı otelde kahvaltımızı alıyoruz. özel ihtiyaçlardan sonra Turumuza başlıyoruz.
*Atatürk Barajı kenarında serbest olarak öğle yemeğimizi alıyoruz.
*Bölgeye has minibüsler ile Kâhta yolunu takip ederek 2000 metre yükseklikte bulunan tanıtım merkezine gidiyoruz.
*Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Arsemia gezilerini PANORAMİK olarak tamamladıktan sonra,                       
*Tanıtım merkezinden sonra ören yeri kapsamındadır.
*Nemrut dağına tırmanacağımız yere minibüse biniyoruz. Minibüsten indikten sonra tahmini 20 dakika yavaş yavaş tırmanıyoruz.
*Kommagene Krallığı Tümülüs’ü ne çıkıyoruz.
*Doğu Terasında sunak, kral Heykellerini, Tahtlarını görüyoruz. Tümülüs’ün solundan devam ederek Batı Terasına geçiyoruz. 
*Nemrutta güneşin muhteşem, göz kamaştırıcı en güzel gün batımını izliyoruz ve fotoğraflıyoruz.
*Merdivenlerden indikten sonra tekrar özel ören yeri minibüsler ile Tanıtım merkezine iniyoruz.             
Kısa bir moladan sonra Bizi Kâhta’dan getiren minibüslere biniyoruz.
*Minibüsten inip kendi aracımıza biniyoruz.
*Otelimize geçip akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.
*Akşam yemeği: Tur ücretine dâhildir.1. KONAKLAMA: ADIYAMAN
 
3. GÜN: DİYARBAKIR *NİSSİBİ KÖPRÜSÜ-ULU CAMİ-CAHİT SITKI TARANCI EVİ-İÇ KALE-SAİNT GEORGE KİLİSESİ- HZ SÜLEYMAN CAMİ*
Sabah saat 7:00 de kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Fırat Nehri üzerinde kurulan Askılı Nissibi köprüsünün gördükten sonra  Hilvan, Siverek güzergahını takip ederek Diyarbakır'a varıyoruz.
*10:30 Mor Toma Kilisesinden dönüştürülen Diyarbakır Ulucami
*11:00 Cahit Sıtkı Tarancı’nın ev Müzesi ve Ahmet Arifin ev Müzesi (Edebiyat dünyasında adını duyuran edebiyatçılarımızın müze evlerini geziyoruz.)
*12:30 Öğlen Yemeği İsteyen Diyarbakır Meşhur Ciğer Kebabına isteyen Kebabın diğer farklı lezzetlerini deneyebilirler
Yemekten sonra Surları takip ederek İç Kaleye gidiyoruz.
*13:30 İç Kale de - Arkeoloji  Müzesi-* Saint Georg Kilisesi-  * Atatürk Müzesini görüyoruz. * Müzede kendi paranızı da basabilirsiniz.            
*14:30 Hz. Süleyman Cami (Mekke ve Medine’den sonra en çok 27 sahabenin yattığı yer
*15:00 Zamanımız yeterse Peygamberlerimizin Türbelerinin ve Kral mezarlarının bulunduğu Eğile gidiyoruz.                                                                                         *Dicle nehrinin aktığı yerde  isteyen misafirler tekne turu yapabilir. istayen misafirler de kafelerde çay ve kahvesini yudumlayabilir.                                                        
*18:00 Otele yerleşme ve akşam yemeği                                                                                                                                                                                   *19:00 Eyvan Gecesi (Ekstre) 2. KONAKLAMA DİYARBAKIR
 
4. GÜN:MARDİN- MİDYAT- SILANIN EVİ- DAYRÜLZAFARAN MANASTIRI- 
*07:00 Sabah Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Midyat’a gidiyoruz.
*09:30 Midyat’a varış
*09:30 Midyat’ta Hercai Filminin çekildiği yer olan ve Midyat’ta Sılanın Evi diye bilinen (Devlet Konuk Evi)ni geziyoruz. Sılanın
*10:30 Mardin e hareket ediyoruz.
*11:40 Mardin’de Dayrülzafaran Manastırını geziyoruz.(Güneş Tapınağını- Meryem Ana Kilisesini) görüyoruz ve bilgi alıyoruz.
*13:00 Tarihi Mardin evlerini ve  gördükten sonraTelkari sanatını ve alışmerişimizi tamamlayıp serbest zaman veriyoruz.                                                                  *17:30 de misafirlerimiz ile buluşup otelimize geçiyoruz.
*19:00 Akşam yemeğimizi Otelimizde alıyoruz.  3.KONAKLAMA DİYARBAKIR 

5. GÜN: *ŞANLIURFA-GÖBEKLİ TEPE - HARRAN-KÜBİK EVLER-URFA ÇARŞISI- BALIKLI GÖL-HALFETİ-TEKNE TURU*
*06:30 de otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Harrana hareket ediyoruz.
*Tahmini 3 saat  sürmektedir.
*09:30 Harran Üniversitesi: kalıntılarını görüp Harran Kübik Evlerine gidiyoruz.
*09:45:Harran Kübik Evleri (İsteyen misafirlerimiz (Hanım ağa ve Ağa) yöresel kıyafetleri giyip fotoğraf çekebilirler.)
*10:40 Göbekli tepeye varıyoruz. (M.Ö:12000 yılında yaşamış olan medeniyet hakkında bilgi alıyoruz.)
Çektirebilirler)
*12:00 Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ve Ayn- Zeliha Gölü’ne ziyaret ediyoruz.
*Halil-ül İbrahim Gölünü (Balıklı göl) (Hz. İbrahim’in Mıncıklardan atıldıktan sonra ateşin suya, odunların balığa dönüştüğü gölü görüp bol bol fotoğraf çekip alışveriş yapıyoruz.
*14:00 Halfetiye varıyoruz. öğle yemeğini Halfetide alıyoruz.                                                         
*15:30 Tekne Turumuzu yapıyoruz.
*17:30 Halfeti’den ayrılıp Gaziantep’teki otelimize geçiyoruz.
*Tahmini 19:30 da Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 4.KONAKLAMA GAZİANTEP 
 
6. GÜN: GAZİANTEP *ZEUGMA MÜZESİ - BEY MAHALLESİ-KALE-BAKIRCILAR ÇARŞISI- HAMAM MÜZESİ
Sabah saat:08:00 de otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz.
*08:15  Zeugma Müzesi :Zeugma da çıkartılan mozaiklerin ve Gaziantep’e ait çok değerli mozaik eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz.
*10:00 *Çoğu kişilerce bilinmeyen Bey Mahallesini ve Atatürk’ün nüfusunun kayıtlı olduğu evi geziyoruz.

*Ardından oyuncak müzesini gezdikten sonra
*10:40 Gaziantep Kalesi: Hangi tarihte yapıldığı bilinmeyen çok fazla uygarlığa ev sahipliği yapan Türkiye’de günümüze kadar dimdik ayakta kalan örnek kalelerden olan Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyoruz.

*Mutfak ve Hamam müzelerini de gördükten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
*11:30 Serbest zaman diliminde öğle yemeği Gaziantep Bakırcılar Çarşısında yörenin meşhur fıstığını,
menengiç kahvesi gibi lezzetleri tatmak için ve baklavacıların yoğun olduğu çarşı merkezinde sizi bırakıyoruz.
*2 saat 30 dakika doya doya alışverişinizi yapabilirsiniz.
*14:00 Araçla Buluşma ve hareket
*16:30 Adana’ya varış Adana’da kebaplarımızı yiyip Ankara’ya hareket ediyoruz.
*17:30 Adana’dan Ankara’ya hareket
*23:00 Ankara’ya varış 
TARİHLER

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*A GRUBU TÜRSAB BELGESİ GÜVENCESİ
*4 akşam yemekleri
*5 sabah kahvaltıları
*4 Gece 4 yıldızlı otel konaklaması 
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu Seyahat sigortası 
*Halfetide Tekne Turu

*4 Yıldızlı Oteller
*Ankara'dan gidiş dönüş araç ücreti


 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Müze ve ören yeri  girişleri
*Kahta-Nemrut tanıtım merkezine giden minibüs ücretleri
*Öğle yemekleri
*Sıra gecesi

18 Nisan 2020 - 23 Nisan 2020
1647 ₺
24 Nisan 2020 - 29 Nisan 2020
1647 ₺
22 Mayıs 2020 - 27 Mayıs 2020
1596 ₺
19 Haziran 2020 - 24 Haziran 2020
1596 ₺
11 Eylül 2020 - 16 Eylül 2020
1650 ₺
18 Eylül 2020 - 23 Eylül 2020
1650 ₺
02 Ekim 2020 - 07 Ekim 2020
1650 ₺
16 Ekim 2020 - 21 Ekim 2020
1650 ₺
23 Ekim 2020 - 28 Ekim 2020
1650 ₺
Önemli Notlar;

* Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü olan misafirler için Kültür Bakanlığına bağlı müzeler ücretsizdir.
* Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler müsaitlige göre belirlenecektir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini aynı tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-31 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 32-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.
* Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet ala

Fiyat Türü Peşin
Single 2500.00 ₺
1875 ₺
Double 2196.00 ₺
1647 ₺
Triple 2196.00 ₺
1647 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 525.00₺
393.75 ₺
7-12 Yaş 1400.00 ₺
1050 ₺
Hareket Noktaları

Lütfen acentamızla görüşünüz.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.