Tur Bilgileri
19 - 22 Mart
Ankara Çıkışlı
BAKÜ TURU 3 GECE 4 GÜN
Whatsappta Paylaş | 0312 433 13 00
19 Mart 2020 - 22 Mart 2020 8-12 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
299 $
+7 Kişi

Tur Arama

1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı

Bakü Turu – Türkiyeden

Hazar Denizinin İncisi

3 gece – 4 gün

 

Gezi Programı:

1.GÜN:ANKARA - BAKÜ
Bakü’ye varıştan sonra rehberimiz ile hava alanında karşılama ve özel aracımız ile kısa bir panoramik şehir turundan sonra otelimize ulaşıyoruz. Check-in işlemlerinin yapılmasından sonra serbest zaman. Geceleme Baküde Days Oteldedir.

2. GÜN: BAKÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bakü şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. (19-25 Mart) arası İçerişehir,Torgovi ve Bulvar’da Nevruz Şenlikleri ve konserler yapılıyor. Eski Şehirde ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı. Ardından 1000 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi göreceğimiz eserler arsındadır. Öğle yemeğinden sonra turumuza Modern Bakünün keşfi ile devam ediyoruz. Öncelikle şehrin en yüksek noktasında bulunan Dağüstü Parkı ziyaret edip, buradan Bakünün panoramik görünümünün keyfini çıkarıyoruz.  Ardından Bakü’nün en yüksek yapıları sayılan, ülkenin simgesi olarak kabul edilen Alev Kulelerini görüyoruz. Daha sonra Milli Park statüsü alan muhteşem Bakü Bulvarını ziyaret edip, burada bulunan Halı müzesini geziyoruz. Şehir turumuzun sonunda ise futuristik mimarisiyle dikkat çeken ve Azerbaycan'ın önemli yapılarından biri olan Haydar Aliyev Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrasında Baküde Days Otele transferimizi gerçekleştiriyoruz.

3. GÜN: BAKÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Abşeron Yarımadası turuna (Ateshgah, Qala, Yanardag) katılabilirler.

Abşeron Yarımadası’nda gezeceğimiz başlıca yerler arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından biri olan Ateşgah Mimari Kompleksini göreceğiz. Oldukça ilgi çekici olan ve içindeki ateşi yüzyıllardır sönmeyen bu yapı, Mecusi inancına göre belli başlı Hac yerlerinden birisidir. Gala Arkeoloji ve Etnografya Müze kompleksi Bakü'nün en ilginç turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir. Bu komplekste mezar höyükleri, evler, yapılar, su depoları, eski bir kalenin kalıntıları, beş cami, üç hamam ve diğerleri görülebilir. Gala ziyaretimizin ardından ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını yakıştırdığı Yanardağı ziyaret edeceğiz. Yanardağ toplamda 65 hektarlık bir alanda var olan ve yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan beri yanmaya devam etmektedir. Turumuz sonrasında Baküde Days Otele transferimizi gerçekleştiriyoruz.

4. GÜN: BAKÜ – ANKARA

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan turuna katılabilirler. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur

Gobustan Turu

Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir.

Vize Bilgileri

Azerbaycan Cumhuriyeti'ni 30 güne kadar ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti'nin geçerli ulusal pasaportuna sahip olan vatandaşları için 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vize talebi karşılıklı şekilde iptal edilmiş bulunmaktadır

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Otelde oda kahvaltı konaklama

Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Panoramik Bakü şehir turu

Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İstanbul - Bakü gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Seyahat sağlık sigortası

Kişisel harcamalar

19 Mart 2020 - 22 Mart 2020
299 $
Önemli Notlar;
Fiyat Türü Peşin
Single 320 $
Double 299 $
Triple 0 $
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 0 $
7-12 Yaş 299 $
Hareket Noktaları

Lütfen acentamızla görüşünüz.

Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.